طلا یعنی سلامتی
هر نوع مویی احتیاج به تقویت دارد و برای آنکه بهترین وضعیت را به خود بگیرد و خوش حالت و در عین حال نرم و لطیف باشد باید به آن رسیدگی شود. که برای این کار می توانید از یکی از راه های زیر استفاده نمایید:یک لیوان برزگ را در سه لیوان آب جوش به مدت 1 ساعت خیسانده سپس با حرارت ملایم به مدت چند دقیقه بجوشانید و دم کنید. ماسک این مایع فوق العاده برای نرم کردن پوست و حتی چروک صورت موثر است و اگر موها را با آن ماساژ دهید برای تقویت موی سر بسیار مفید است

 

 برای دیدن به ادامه مطلب برید.......


 

 

یک شیشه ماءالشعیر را باز کرده و در هوای آزاد بگذارید تا طعم آن عوض شود و به عبارت دیگر گاز آن خارج شود، پس از آنکه موهای خود را شامپو زدید و با آب بطور کامل شستید و خشک کردید موهای خود را با مایع فوق بشویید و ماساژ دهید. اکنون سر خود را با پارچه و یا حوله ببندید . به مجردی که موهای شما خشک شودبوی آب جو نیز از بین میرود. و موهای شما برای مدت زیادی با طراوت باقی خواهد ماند. 

ضماد برگ کوبیده چغندر را تهیه نموده و سپس آن را با مقداری عسل و حنا مخلوط نموده و به کف سر خود بمالید و پس از 30 دقیقه موهای خود را آبکشی نمایید. این عمل باعث رویش مو و رشد آن می گردد. آب پیاز خام برای تقویت و تغذیه موها بسیار مفید می باشد و بهتر است این عمل را قبل از اینکه به حمام بروید انجام داده تا بعد از حمام بوی پیاز روی سرتان نماند.آب ترب برای روییدن موی سر بسیار مفید می باشد. آب شنبلیله را اگر به موهایتان بمالید باعث تقویت موها می گردد و از ریزش آن جلوگیری می کند. مالیدن مخلوط زرده تخم مرغ و آرد نخود بر سر باعث تقویت مو و خوش حالت شدن آن می شود.استفاده ازکتیرا نیز به موها حالت می دهد. برای این کار مقداری کتیرا را در دو برابر آب جوش خیس کرده و درش را بگذارید پس از سرد شدن ژله ای به دست می آید که از آن برای حالت دادن به مو استفاده می کنند. گل سرخ، برگ آزاد درخت مرمکی، آمله و پرسیاوشان را گرفته و الک نمایید. آمله را به تنهایی له کرده و در آب خیس نمایید و با آن سر را خیس کنید و سپس مواد دیگری را روی سر بپاشید و موها را با آنها خوب ماساژ دهید. این عمل باعث رشد مو می شود. یکی از راه های لطیف نگهداشتن موها، چرب نمودن آنها با روغن ها به خصوص روغن لادن، روغن مورد، روغن پرسیاوشان، شقایق، سنبل، مصطکی، سعد، تخم کرفس، تخم چغندر، آمله ، اقاقیا، مازو می باشد ولی روغن لادن و روغن عشقه از همه مفید تر است.

 

برای تهیه روغن لادن از روش زیر استفاده کنید:

مقداری صمغ لادن را تهیه کرده ، حدود 2 مثقال از آن را کوبیده و نرم نمایید و بعد پنجاه مثقال ، روغن کنجد را جوشانده و سپس صمغ را به آن اضافه کنید و آنقدر آنرا حرات دهید تا صمغ در روغن حل شود. مقداری مرمکی را در روغن کنجد و کمی صمغ لادن بجوشانید ، سپس آنرا به سر بمالید تا موی سر را بلند و با طراوت نماید. بعد از گذشت 2 ساعت موهایتان را خوب بشویید.

 

روغن زرده تخم مرغ برای رویاندن مو بسیار مفید است برای این کار بدین ترتیب عمل کنید:

چند عدد زرده تخم مرغ را در ظرفی انداخته ، روی حرارت قرار دهید تا زرده کاملا بسوزد بعد از آن از تخم مرغ ها روغنی خارج می شود که برای مو بسیار مفید است. برای تقویت موی سر و دادن رنگ روشن به آن جوشانده ای از دو مشت گل بابونه را در یک لیتر آب تهیه کرده و سر را با آن بشویید.

مقداری کرفس را در آب بجوشانید. آب جوش حاصل را به حالت ولرم بعد از شست و شوی سر در حمام به دقت روی سر ریخته و سر را با آن کمی ماساژ دهید. نتیجه این شست و شو موقعی بهتر خواهدبود که به جوشانده کرفس، مقداری برگ باباآدم و برگ قان در موقع تهیه محلول اضافه شود. یک فنجان آب بولاغ اوتی ، یک فنجان الکل 90 درصد، یک استکان آب برگ درخت قان، یک استکان آب لادن را با هم مخلوط کرده، یک عدد برگ بابا آدم را در داخل آن بیاندازید. چنانچه همه آنها در دسترس نباشد دم کرده مریمی و روزمارین را به کار ببرید. برای تهیه آن یک مشت مریمی و یک مشت روزمارین به ازای یک لیتر آب به کار می رود. مالیدن گرد نخود پخته به صورت خمیر یا مالیدن روغن نخود بر پوست سر برای تقویت مو فوق العاده موثر می باشد.

برگ مورد، گل سرخ، برگ سرو، تخم مرو، آمله، پرسیاوشان هر یک را بکوبید و با آب، خمیر کرده و شب بر سر بسته و صبح بشویید و سپس روغن مورد بمالید یا با آب برگ چغندر و خردل بشویید. گل بنفشه چهار مثقال، جو نیم کوب دوسیر، آمله نیم کوب پنج مثقال، همه را جوشانده صاف کنید و با سه سیر روغن کنجد دوباره بجوشانید تا آب آن تمام شود، حالا از آن به روی موها ریخته و موها را ماساژ دهید.سیاه دانه را کوبیده، یک هفته در روغن زیتون خیس کنید و از آن بر مو و ابرو بمالید.با آب جوشانده هلیله سیاه یا آب جوشانده آمله یا آب چغندر موی سر را شست و شو دهید.مازو ده عدد، آمله سی عدد، پوست هلیله زرد و تخم مورد، از هر یک دو مثقال، همه را در سه فنجان آب بجوشانید تا نصف شود، سپس صاف کرده ؛ برگ مورد سه مثقال، تخم چغندر دو مثقال ، حنا دو مثقال، پر سیاوشان دو مثقال ، کندر پنچ مثقال ، تخم کتان دو مثقال ، همه را کوبیده در آبی که از داروهای اول صاف کرده اید، بریزید و سه شبانه روز خیس کنید و بعد آنرا بجوشانید تا نصف شود آنگاه روغن کنجد به آن اضافه کرده و بر روی آتش ملایم گذارده تا بجوشد و آب آن تمام شود و فقط روغن بماند. صبح و عصر از این روغن بر مو ریخته، مالش دهید و هفته ای سه بار حمام رفته یا با آب گرم شست و شو دهید.

 

 روغن نارگیل نیز تقویت کننده موی سر بوده و از ریزش آن جلوگیری می کند. ضماد کلم تقویت کننده مو و درمان کننده ریزش مو می باشد. همچنین ماساژ پوست سر با سوخته کلم، موجب رویش مجدد موها می شود. آب کاهو تقویت کننده پوست و پیاز مو است و باعث رویش موها می شود .فندوق تقویت کننده پوست و بر طرف کننده اختلالات پوستی است بنابراین استفاده از روغن آن بسیار موثر
ضماد فلفل سیاه ، مخلوط با پیاز و نمک، سبب تقویت پیاز مو می شود و موهای ریخته شده ناشی از بیماری "پسودیازیس" را می رویاند.زردآلو، پوست، مخاط و مو را تقویت نموده و آلرژی های پوستی را برطرف می سازد.برای دادن پروتئین به موهای سر، یک یا دوعدد تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری روغن کرچک یا روغن ذرت یا زیتون، یک قاشق غذاخوری گلیسیرین ، یک قاشق چایخوری سرکه انگور، را با هم مخلوط کرده و پس از شامپو زدن سر، به مدت 30 دقیقه روی سر بگذارید و بعد بشویید.

با استفاده از ژلاتین می توانید به موهای نرم و نازک خود حالت داده و ضخامت بیشتری ببخشید. برای استفاده از ژلاتین یک ورقه ازآنرا در آب جوش حل کرده و با یک عدد تخم مرغ ، مخلوط کرده و همراه با شامپو برای شست و شوی سر خود به کار ببرید و پس از آبکشی موها را خشک نمایید و ببینید که چه موهای خوش حالتی دارید.

ماسک تقویتی جعفری برای سلامت موها

- ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون

- ۲ قاشق غذاخوری جعفری خردشده

جعفری خردشده و روغن زیتون را در مخلوط ‌‌کن بریزید و خوب مخلوط کنید. سپس مواد را به ریشه موهایتان بمالید و کمی ماساژ دهید. بعد موهای‌تان ر با حوله بپوشانید و پس مدت ۱ ساعت موهای‌تان را با آب ولرم بشویید و با شامپو ماسک را از روی موها پاک نمایید .

ماسک زرده تخم‌‌مرغ

- یک عدد زرده تخم‌مرغ

- یک فنجان شیر پرچرب

زرده تخم‌مرغ را هم بزنید تا کف کند. سپس شیر را به آن اضافه نمایید و کمی هم بزنید. در صورت تمایل می‌توانید یک قاشق چای‌خوری گلاب نیزبه ترکیبات اضافه نمایید. مواد را به ریشه موها بمالید و پس از مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه موها را با آب ولرم بشویید.


ماسک عسل برای براق‌شدن موهایتان

۲- قاشق غذاخوری عسل

-  یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن بادام

- یک قاشق غذاخوری سرکه سیب

مواد را با هم مخلوط کنید و روی موهای‌تان بمالید و به وسیله شانه‌زدن مواد را از ریشه به سمت نوک موها هدایت نمایید. پس ازمدت یک ساعت موهایتان را بشویید.

ماسک تقویتی ریشه‌های مو

- یک عدد زرده تخم‌مرغ

۲- قاشق غذاخوری روغن کرچک

- یک قاشق غذاخوری پودر ویتامین A (شما می‌توانید چند عدد کپسول ویتامین A را پودر کنید)

همه مواد را با هم مخلوط نمایید و سپس به ریشه  موها بمالید.  وکمی ریشه موهای‌تان را ماساژ دهید و پس از مدت دو ساعت موهایتان  را با آب ولرم بشویید. این ماسک برای جلوگیری از ریزش مو نیز مفید می باشد.

ماسک مو برای  جلوگیری ورفع شوره سر

- ۳ قاشق غذاخوی سرکه سیب

- یک قاشق غذاخوری روغن زیتون

سرکه و روغن زیتون رابا هم مخلوط نمایید. ابتدا موهایتان  را با شامپو خوب بشویید سپس مواد را روی موها بمالید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند. بعد موهایتان  را با آب ولرم بشویید .


ماسک عسل برای موهای آسیب‌دیده شما

- مخلوط ۲ قاشق غذاخوری عسل و روغن کرچک

- یک عدد زرده تخم‌مرغ

- یک عدد آمپول ویتامین A یا ویتامین D

تمام مواد را خوب مخلوط کنید تا به ‌صورت مایعی یکنواخت در بیایند. سپس ماسک را روی ریشه موهای‌تان بمالید و به آرامی به کمک شانه مواد را به سمت نوک موها هدایت نمایید. موهایتان  را با کلاه پلاستیکی بپوشانید پس از مدت دو ساعت موهایتان  را با آب ولرم بشویید.

ماسک تقویتی برای موهای نازک و شکننده

- یک قاشق غذاخوری جو پخته‌شده و له‌شده

- یک قاشق چای‌خوری روغن کرچک یا روغن بادام

- یک قاشق چای‌خوری شیر

-  یک قاشق چای‌خوری ویتامین A یا ویتامین D (می‌توانید آن‌را از کپسول یا آمپول تهیه کنید).

همه مواد رابا هم مخلوط نمایید و روی تمام موهایتان  بمالید. پس از مدت چهار ساعت موهایتان را خوب بشویید.

ماسک ضدشوره سر

- دو عدد حبه سیر

- یک قاشق غذاخوری روغن زیتون

سیر و روغن زیتون را در مخلوط ‌کن بریزید و مخلوط کنید سپس آن‌را در ظرفی بریزید و در ماکروفر به مدت ۲۰ ثانیه حرارت دهید. ماسک را به ریشه موهایتان  بمالید و ریشه‌‌های مو را ماساژ دهید سپس موهایتان  را با حوله بپوشانید. پس از مدت یک ساعت موهایتان  را با شامپو بشویید. این ماسک را هفته‌ای دو بار استفاده کنید تا نتیجه رضایت ‌بخش حاصل شود.

ماسک تقویتی برای موهای چرب

- ۵ قاشق غذاخوری ماست

- یک قاشق غذاخوری جوش‌شیرین

- یک قاشق غذاخوری آب‌لیموی تازه

همه مواد را با یکدیگر مخلوط نمایید و روی موها بمالید. سعی کنید ترکیب را بیشتر روی ریشه موها استفاده نمایید. پس از مدت ۴۰ دقیقه موهایتان  را فقط با آب بشویید. این ماسک را هفته‌ای یک ‌بار استفاده کنید

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم شهریور ۱۳۹۱ساعت 18:1  توسط ستاره جون | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ

نوشته های پیشین
شهریور ۱۳۹۲
مرداد ۱۳۹۲
تیر ۱۳۹۲
اردیبهشت ۱۳۹۲
اسفند ۱۳۹۱
دی ۱۳۹۱
مهر ۱۳۹۱
شهریور ۱۳۹۱
مرداد ۱۳۹۱
تیر ۱۳۹۱
خرداد ۱۳۹۱
اردیبهشت ۱۳۹۱
اسفند ۱۳۹۰
بهمن ۱۳۹۰
آذر ۱۳۹۰
آبان ۱۳۹۰
مهر ۱۳۹۰
شهریور ۱۳۹۰
مرداد ۱۳۹۰
تیر ۱۳۹۰
خرداد ۱۳۹۰
اردیبهشت ۱۳۹۰
آرشیو موضوعی
ورزشی
سرگرمی
پوست و مو
سینما
گالری عکس
کودکانه
پیوندها
تالار یک مهندس
عشق ایسم
قوانین زناشویی مدرن
ورزشی
ورزش بانوان
گل اندام میشویم
پیش به سوی اندامی متناسب
dancer aerobic
زیتون
چشم انتظار
زیباترین جملات
زیتون
دختری از تبار باران
صدای دل
فریاد سکوت
قندک میرزا
همه چیز برای سلامتی
یه کاغذ دیواری دوست داشتنی
پاتوق تربیت بدنی ها
بانک اطلاعات و مقاله های ورزشی و علمی
حجاب
زایمان شیرین ترین سختی دنیا
یک زن ذلیل
دوستان سلام
صور
اخبار روزانه دیزنی و هالیوود
بدون تو هرگز
کوه یخ
درنا
آرام دل
سخنان ناب
پرتال تخصصی تندرستی و علوم ورزشی
درنا2
یادداشت های روزانه یک دیوانه
هرچی بخوای
من وتو در رویای سبزمون
عشق ورزی
گیاهان دارویی
مخزنی از اندیشه های زیبای بزرگان روانشناسی و مشاوره
✿♥✿آنچه تازه مادران بايد بدانند✿♥✿
احمد عزیز
اردیبهشتی امیدوار-چشم انتظار 2
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM